تاریخ ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶


به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن حججی از جهادگران و فعالان فرهنگی کشور در عملیاتی نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروهک تروریستی داعش درآمد و پس از دو روز در شانزدهم مردادماه ۱۳۹۶، در اقدامی ددمنشانه، دشمن سر از تن او جدا کرد و او را به شهادت رساند.

همسر این شهید اولین کسی بود که خبر شهادت محسن حججی را در گروه تلگرامی اعلام کرد.

آنچه از زندگی خصوصی شهید حججی گفتند

شهید حججی ۲۵ ساله و اهل نجف آباد اصفهان بود که از او فرزندی دو ساله به یادگار مانده است.

مهریه همسر شهید حججی ۱۲۴ هزار صلوات بر محمد و آل محمد و حفظ قرآن با معانی است و شهید حججی موفق شد که نیمی از قرآن را به شکلی که همسرش شرط کرده بود، حفظ کند.

شهید حججی

نکته مهمی که بارها همسر وی به آن اشاره داشته است، انگشتر دُر نجفی بود که این شهید در آخرین اعزام خود به سوریه به همراه داشت و گویا این انگشتر حکایتی شنیدنی و قابل تامل دارد.

همسر شهید می‌گوید: گویی آقا محسن می دانست اسیر می‌شود و بعد به شهادت می‌رسد. می‌گفت دوست دارم دشمن بداند من شیعه امیرالمومنین هستم. آنها از مادر سادات بغض و کینه دارند. پس از مدتی به این نتیجه رسید که انگشتر دُر نجف داشته باشد و من این انگشتر را برای ایشان هدیه خریدم و سپس نقش «یا زهرا (س)»  روی آن حک شد.

همسر شهید محسن حججی در پیامی در پی شهادت شهید حججی به دست نیروهای تکفیری داعش تأکید کرد: همسرم رفت که بگه امام خامنه‌ای تنها نیست.

در این پیام آمده است: «همسرم رفت که بگه امام خامنه‌ای تنها نیست… رفت که بگه هنوزم مردان خدایی هستند…، اگه کسی خواست اشکی واسه همسرم بریزه به اشکش هدف بده‌.

واسه حضرت زینب (س) و امام حسین (ع) گریه کنه…، همه زیر لب فقط بگید امان از دل زینب… راهشو ادامه بدید … دعا کنید خدا به منم صبر بده…»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان